Jynkän lähikirjasto

Omatoimiaukioloajat


Aukioloajat tällä viikolla


Aatot ja juhlapyhät klo 7 - 18. <a href="https://kuopio.finna.fi/Content/omatoimi">Omatoimiasioimisen ohjeet</a>

Maitotie 2, 70780 Kuopio (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Puhelinnumerot
Phone icon 044 718 2354 / Puhelin
Postiosoite
Maitotie 2
70780 KUOPIO
Sähköposti
jynkka.kirjasto@kuopio.fi
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
https://kuopio.finna.fi/
Verkkosivut
https://kuopio.finna.fi/
Palvelut
Asiakastietokoneet laite
Kopiokoneet (mustavalko) laite
Tabletti-tietokoneet laite
Tulostimet (mustavalko) laite
Kirjakierrätyspiste palvelu
Lainausautomaatti palvelu
Langaton verkko palvelu
Omatoimikirjasto palvelu
Palautusautomaatti palvelu
Varausten itsepalvelunouto palvelu
Henkilökunta
Tarja Soininen / Lähikirjastonjohtaja
  tarja.soininen@kuopio.fi   Phone icon 044 718 2355
Organisaation henkilöstö
Pirjo Huovinen /
  pirjo.huovinen@kuopio.fi
Tiina Kainulainen / Vs. osastonjohtaja
Ilpo Kasanen / Vastaava kirjastovirkailija
  ilpo.kasanen@kuopio.fi
Kaarina Korhonen-Heiskanen / Vastaava kirjastovirkailija
  kaarina.korhonen-heiskanen@kuopio.fi
Heidi Laitinen / Lähikirjastonjohtaja
  heidi.laitinen@kuopio.fi
Paula Pitkänen / Lähikirjastonjohtaja
  paula.pitkanen@kuopio.fi
Sirpa Pohjalainen / Kirjastovirkailija
  sirpa.pohjalainen@kuopio.fi
Riitta Rautio / Kirjastovirkailija
  riitta.rautio@kuopio.fi
Seija Ryhänen / Lähikirjastonjohtaja
  seija.ryhanen@kuopio.fi
Päivi Savinainen / Kirjastotoimenjohtaja
  paivi.savinainen@kuopio.fi   Phone icon +358447182311
Tarja Soininen / Lähikirjastonjohtaja
  tarja.soininen@kuopio.fi   Phone icon 044 718 2355
Päivi Tolppanen / Kirjastovirkailija
  paivi.tolppanen@kuopio.fi
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2018-04-23T02:46:07