Kotkan pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Kirkkokatu 24, 48100 Kotka (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Puhelinnumerot
Phone icon 040 688 3754 / Tieto- ja kaukopalvelu
Phone icon 040 688 3750 / Lainojen uusinta ja varaukset
Phone icon 040 688 3752 / Lasten ja nuorten palvelut
Phone icon 040 688 3753 / Lehtisali
Phone icon 040 020 9674 / Vahtimestari
Phone icon 040 688 3754 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 040 093 5923 / Kirjastotoimenjohtaja
Postiosoite
PL 204
48101 Kotka
Sähköposti
kirjasto@kotka.fi
Rakennettu:1977
Arkkitehti:Lauri Heinänen ja Mikael Enegren
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
http://www.kyyti.fi/
Verkkosivut
http://www.kyyti.fi/
Palvelut
Lainaus- ja palautusautomaatit, asiakaskoneita, skanneri ja tulostin, kopiokone, 3D-tulostimia. laite
Mikrofilmin lukulaitteet laite
  • Tiedustelut ja ajanvaraukset tietopalvelusta p. 040 688 3754 tai kirjasto (at) kotka.fi.
Puhelimien latauskaappi laite
  • Latauskaappi sijaitsee lehtisalissa 1. kerroksessa.
Digitointi- ja editointihuone palvelu
  • Pääkirjastossa on musiikin ja kuvan editointitila.
    Editointitilan laitteistoilla voi digitoida c-kasetteja, vinyylilevyjä ja VHS-videoita, muokata kuvia, videoita, ääntä ja musiikkia sekä polttaa valmiit työt CD- tai DVD -levylle. Tiedustelut ja ajanvaraukset tietopalvelusta p. 040 6883754 tai kirjasto (at) kotka.fi.
Langaton verkko palvelu
Kokoustiloja tila
  • Kokoustillat varataan tietopalvelusta, puh. 040 6883754.
    Kotkan pääkirjaston Hildan huone ja Einon kammari ovat käytettävissä kirjaston aukioloaikoina. Hildan huone on 15-paikkainen kokoushuone. Einon kammari on olohuonemainen kokoontumistila jopa 30 henkilölle.
Ryhmätyötila tila
  • Maksuton ryhmätyötila.
Salit tila
  • Auditorionvaraukset toimihallinnon kautta, puh. 040 647 2137 tai 040 688 3794.
Tutkijanhuone tila
  • Kaksi tutkijanhuonetta, varaukset tietopalvelusta, puh. 040 688 3754.
Henkilökunta
Airi Halonen / vastaava kirjastonhoitaja
  airi.halonen@kotka.fi   Phone icon 040 571 0328
Irene Hansén / Toimistonhoitaja
  irene.hansen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3755
Sari Heino / Kirjastovirkailija
  sari.heino@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Marika Jussila / pedagoginen informaatikko
  marika.jussila@kotka.fi   Phone icon 040 667 4616
Annemari Jäntti / kirjastovirkailija
  anne.jantti@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Aila Järvinen / vahtimestari
  aila.jarvinen@kotka.fi   Phone icon 040 020 9674
Titi Kalenius / Kirjastonhoitaja
  titi.kalenius@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Markku Kesti / osastonjohtaja, lasten- ja nuortenosasto
  markku.kesti@kotka.fi   Phone icon 040 630 6240
Katariina Kupiainen / kirjastotoimenjohtaja
  katariina.kupiainen@kotka.fi   Phone icon 040 093 5923
Anu Laine / kirjastovirkailija
  anu.laine@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Leena Lehtola / Vahtimestari
  leena.lehtola@kotka.fi   Phone icon 040 020 9674
Maija Muttonen / Kirjastovirkailija
  maija.muttonen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Tarja Mäkinen / Osastonjohtaja
  tarja.makinen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3757
Heidi Nurminen / Kirjastoavustaja
  heidi.nurminen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Leena Peljo / Kirjastovirkailija
  leena.peljo@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Anne Pylkkänen / Kirjastoavustaja
  anne.pylkkanen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Anne Ruonala / Osastonjohtaja
  anne.ruonala@kotka.fi   Phone icon 040 038 1442
Tutta Ruonala / kirjastovirkailija
  tutta.ruonala@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Seija Salo-Kiminki / erikoiskirjastovirkailija
  seija.salo-kiminki@kotka.fi   Phone icon 040 773 5658
Kaisa Teikari / Kirjastovirkailija
  kaisa.teikari@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Jarmo Tikka / Informaatikko
  jarmo.tikka@kotka.fi   Phone icon 040 828 6345
Kirsi Trygg / Kirjastovirkailija
  kirsi.trygg@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Merja Viljakainen / Kirjastovirkailija
  merja.viljakainen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Seutuyhteistyö
Kyyti
Perustamisvuosi
1880
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2018-04-21T21:46:06