Pääkirjasto (Nurmijärvi)

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Itsepalvelu ma-pe klo 9-10

Puhelinnumerot
Phone icon 040 317 2500 / Puhelin
Phone icon 040 317 2502 / Musiikkiosasto
Phone icon 040 317 2502 / Aineiston uusinta
Postiosoite
PL 47
01901 NURMIJÄRVI
Sähköposti
kirjasto@nurmijarvi.fi
Rakennettu:1984
Arkkitehti:Saara Juola
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
https://ratamo.verkkokirjasto.fi/
Verkkosivut
http://www.nurmijarvi.fi/kirjasto
Palvelut
Kotiseutukokoelma kokoelma
  • Nurmijärveä ja nurmijärveläisiä käsittelevää kirjallisuutta ja nurmijärveläisten kirjoittamaa kaunokirjallisuutta
Asiakastietokoneet laite
  • yksi pistäytymiskone ja yhdeksän varattavaa konetta
Diaprojektorit laite
  • kaksi lainattavaa diaprojektoria ja diasatuja
  • Lainattavissa
Kopiokoneet (väri) laite
Mikrofilmin lukulaitteet laite
Skannerit laite
Celia-verkkoasiakkaaksi rekisteröityminen palvelu
Enter ry:n opastukset palvelu
  • opastusajat kirjaston kotisivuilla
Kaukopalvelu palvelu
Kirjakierrätyspiste palvelu
Koirat kielletty palvelu
Korttimaksumahdollisuus palvelu
Kotipalvelut palvelu
Lainausautomaatti palvelu
Langaton verkko palvelu
Näyttelyseinäkkeet palvelu
  • näyttelyaikaa voi kysyä kirjaston asiakaspalvelusta
Näyttelyvitriinit palvelu
  • näyttelyaikaa voi kysyä kirjaston asiakaspalvelusta
Satutunnit palvelu
  • joka toinen tiistai-ilta
Tietotekniikkaopastus palvelu
  • opastusajat kirjaston asiakaspalvelusta
Tulostus (väri) palvelu
Varausten itsepalvelunouto palvelu
Ellibs-e-kirjapalvelu verkkopalvelu
Naxos Music Library verkkopalvelu
Naxos Music Library Jazz verkkopalvelu
RBdigital-lehtipalvelu verkkopalvelu
Rockway-musiikkikurssit verkkopalvelu
Verkkopalvelu verkkopalvelu
eMagz-lehtipalvelu verkkopalvelu
  • käytössä kirjaston tiloissa asiakkaan omilla laitteilla tai asiakaskoneilla
ePress-lehtipalvelu verkkopalvelu
  • käytössä vain kirjaston asiakaskoneilla
Henkilökunta
Salla Elo / kirjastonhoitaja
  salla.elo@nurmijarvi.fi
Katriina Heininen / kirjastonhoitaja
  katriina.heininen@nurmijarvi.fi
Annika Herranen / kirjastonhoitaja
  annika.herranen@nurmijarvi.fi
Valentin Hintikka / kirjastovirkailija
  valentin.hintikka@nurmijarvi.fi
Piia Hänninen / kirjastoapulainen
  piia.hanninen@nurmijarvi.fi
Tiina Jokela / kirjastovirkailija
  tiina.jokela@nurmijarvi.fi
Tanja Kilpeläinen / kirjastovirkailija
  tanja.kilpelainen@nurmijarvi.fi
Heli Koivukangas / kirjastonhoitaja
  heli.koivukangas@nurmijarvi.fi
Hannamari Kontto / kirjastovirkailija
  hannamari.kontto@nurmijarvi.fi
Eija Laaksonen / kirjastoapulainen
  eija.laaksonen@nurmijarvi.fi
Raija Pekkala / hallintopalvelusihteeri
  raija.pekkala@nurmijarvi.fi
Tuulikki Pohjola / kirjastonhoitaja
  tuulikki.pohjola@nurmijarvi.fi
Leena Taberman / kirjastonhoitaja
  leena.taberman@nurmijarvi.fi
Heidi Ådahl / kirjastonhoitaja
  heidi.adahl@nurmijarvi.fi
Seutuyhteistyö
RATAMO
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2018-04-23T10:15:38