Saarijärven pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Puhelinnumerot
Phone icon 044 459 8257 / Puhelin
Postiosoite
Sivulantie 12
43100 Saarijärvi
Sähköposti
kirjasto@saarijarvi.fi
 
Palvelut
Aineistot kokoelma
  • Kirjojen lisäksi lainattavissasi on muunmuassa levyjä, elokuvia, äänikirjoja, kielikursseja ja nuotteja.
Asiakastietokoneet laite
  • Kolme nettikonetta, langaton verkko, kolme hakupäätettä, ePress-pääte, tutkimus/opiskeluhuone, väritulostus, skannaus
CD-soittimet laite
  • Kuuntelupiste musiikkiosastolla
Kopiokoneet (väri) laite
Lehdenlukutabletti laite
  • Tablettitietokone käytettävissä lehtisalissa
Mikrokortin/filmin lukulaitteet laite
Skannerit laite
Satutunnit palvelu
Kokoustilat tila
  • Kokoustila parvella vuokrattavissa
Lehtilukusalit tila
Henkilökunta
Päivi Heinimäki / vs. kirjastotoimenjohtaja
  paivi.heinimaki@saarijarvi.fi   Phone icon 044 4598 258
Marja-Leena Holm / Kirjastovirkailija
  marja-leena.holm@saarijarvi.fi
Harri Hunnakko / Kirjastovirkailija
  harri.hunnakko@saarijarvi.fi
Ilpo Koskela / Kirjastovirkailija (vapaalla)
  ilpo.koskela@saarijarvi.fi
Hillevi Leppämäki / Kirjastovirkailija
  hillevi.leppamaki@saarijarvi.fi
Marja-Liisa Ronimus / Kirjastotoimenjohtaja (vapaalla)
  marja-liisa.ronimus@saarijarvi.fi   Phone icon 044 4598 258
Helvi Ruotsalainen / Kirjastovirkailija
  helvi.ruotsalainen@saarijarvi.fi
Jari Vainiomaa / Kirjastoautonkuljettaja-virkailija
Virpi Viiru / Kirjastonhoitaja
  virpi.viiru@saarijarvi.fi
Seutuyhteistyö
Keski-kirjastot
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2018-04-25T19:16:04