Ilomantsin kirjasto

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Telefonnummer
Phone icon 040 104 3121 / Telefon
Phone icon 040 104 3124 / Telefon
Phone icon 040 104 3120 / Bokning av Internetstationer
Postadress
Mantsintie 11
82900
E-mail
paakirjasto@ilomantsi.fi
Bygt:1986
Arkitekt:Erkki Helasvuo
 
Tjänster
Digitalisering apparat
Kopieringsmaskiner (färg) apparat
Kopieringsmaskiner (svartvit) apparat
Mikrofilm läsapparat apparat
Pekplattor apparat
  • Utlånas
Skannrar apparat
Spelkonsoler apparat
Videoprojektorer apparat
Brädspel tjänst
  • Utlånas
Digitaliseringsapparat, VHS-DVD tjänst
Hemtjänst tjänst
Lucka för återlämning tjänst
Musikavlyssning tjänst
Musikinstrument tjänst
  • Utlånas
TV tjänst
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
Utlåningsautomat tjänst
Utskrift (färg) tjänst
Utskrift (svartvit) tjänst
Arbetsrum utrymme
Grupparbetsrum utrymme
Konferenslokaler utrymme
Läsesalar utrymme
Utställningslokaler utrymme
Enhetens personal
Jukka Hulkko / kirjastovirkailija-kuljettaja
  jukka.hulkko@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3124
Pirjo Ikonen / kirjastovirkailija
  pirjo.ikonen@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Irma Parviainen / kirjastovirkailija
  irma.parviainen@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Tuula Piiroinen / kirjastoavustaja
  tuula.piiroinen@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Pia Viitala / kirjastotoimenjohtaja
  pia.viitala@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3120
Tarja Zeelie / kirjastovirkailija
  tarja.zeelie@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Biblioteksgrupp
Vaara-kirjastot
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2018-05-21T19:46:04