Jynkän lähikirjasto

Självbetjäning


Öppettider denna vecka


Maitotie 2, 70780 Kuopio (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 044 718 2354 / Telefon
Postadress
Maitotie 2
70780
E-mail
jynkka.kirjasto@kuopio.fi
Tjänster
Kopieringsmaskiner (svartvit) apparat
Kunddator apparat
Pekplattor apparat
Printrar (svartvit) apparat
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
Återvinning av böcker tjänst
tjänst
Returneringsautomat tjänst
Utlåningsautomat tjänst
tjänst
Enhetens personal
Tarja Soininen / Lähikirjastonjohtaja
  tarja.soininen@kuopio.fi   Phone icon 044 718 2355
Hela personalen
Tiina Kainulainen / Vs. osastonjohtaja
Seija Ryhänen / Lähikirjastonjohtaja
  seija.ryhanen@kuopio.fi
Päivi Savinainen / Kirjastotoimenjohtaja
  paivi.savinainen@kuopio.fi   Phone icon +358447182311
Ilpo Kasanen / Vastaava kirjastovirkailija
  ilpo.kasanen@kuopio.fi
Heidi Laitinen / Lähikirjastonjohtaja
  heidi.laitinen@kuopio.fi
Paula Pitkänen / Lähikirjastonjohtaja
  paula.pitkanen@kuopio.fi
Tarja Soininen / Lähikirjastonjohtaja
  tarja.soininen@kuopio.fi   Phone icon 044 718 2355
Päivi Tolppanen / Kirjastovirkailija
  paivi.tolppanen@kuopio.fi
Pirjo Huovinen /
  pirjo.huovinen@kuopio.fi
Kaarina Korhonen-Heiskanen / Vastaava kirjastovirkailija
  kaarina.korhonen-heiskanen@kuopio.fi
Riitta Rautio / Kirjastovirkailija
  riitta.rautio@kuopio.fi
Sirpa Pohjalainen / Kirjastovirkailija
  sirpa.pohjalainen@kuopio.fi
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2018-05-26T18:46:08