Yläneen kirjasto

Självbetjäning


Öppettider denna vecka


, 21900 Pöytyä (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 040 672 2970 / Telefon
Phone icon 040 672 2970 / Lainaustoimisto
Phone icon 040 672 2970 / Hankintaehdotukset
Phone icon 040 672 2970 / Aineiston uusinta
Phone icon 040 672 2970 / Aineiston varaaminen
Phone icon 0401435701 / Hallinto
Postadress
Vainionperäntietie 2 A
21900
E-mail
ylaneenkirjasto@poytya.fi
 
Tjänster
Digitalisering apparat
  • maksuton
Elförbrukningsmätare apparat
Kopieringsmaskiner (färg) apparat
  • 0,30-1,20€
Kunddator apparat
Printrar (färg) apparat
  • 0,30-1,20€
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
  • Maksuton
Enhetens personal
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Hela personalen
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Terhi Laine / Kirjastonhoitaja
  terhi.laine@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Minna Leinonen / Kirjastonhoitaja
  minna.leinonen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Riikka Närvä-Haaksi / Kirjastovirkailija
  riikka.narva-haaksi@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Seija Saarinen / Kirjastovirkailija
  seija.saarinen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Laila Uusitalo / Kirjastotoimenjohtaja
  laila.uusitalo@poytya.fi   Phone icon 040 143 5701
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Biblioteksgrupp
Loisto
Grundat år
1848
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2018-04-25T16:45:38