Nordsjö bibliotek

Självbetjäning


Öppettider denna vecka


Mosaiktorget 2, 00980 Helsingfors (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Hur anlända: bussar: 78, 90, 90B, 90K, 96, 98, 98A, J90, J96, J97, J98, J99 metro: till Nordsjö

Telefonnummer
Phone icon (09) 3108 5098 / vuxenavdelningen och lån
Phone icon (09) 3108 5798 / barnavdelningen
Phone icon (09) 3108 5983 / vaktmästare
Phone icon (09) 3108 5298 / informationsstjänst
Phone icon (09) 3108 5898 / fax
Phone icon (09) 3108 5498 / serviceansvarig, Erja Makkula
Phone icon (09) 3108 5454 / servicechef, Sami Jyläs
Phone icon (09) 3108 5698 / Biblioteksdirektör Jyrki Tirronen
Phone icon (09) 3108 5798 / lapset ja nuoret: koulu- ja päiväkotiyhteyshenkilö: tiina.pyre@hel.fi
Postadress
PB 98455
00099 Helsingfors stad
E-mail
vuosaaren_kirjasto@hel.fi
Byggnad: Nordhuset
Bygt:2001
Arkitekt:arkitektbyrån Heikkinen-Komonen Oy
 
Enhetens personal
Jyrki Tirronen / kirjastonjohtaja
  jyrki.tirronen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5698
Hela personalen
Anne Ala-Honkola / kirjastonjohtaja
  anne.ala-honkola@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5625
Virpi Jero / kirjastonjohtaja
  virpi.jero@hel.fi   Phone icon (09) 3102 8431
Anne Dikert / kirjastonjohtaja
  anne.dikert@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5667
Mari Heino / kirjastonjohtaja
  mari.heino@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5671
Kurt Hirn / kirjastonjohtaja
  kurt.hirn@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5690
Antti-Aleksi Hyväkkä / kirjastovirkailija
  antti-aleksi.hyvakka@hel.fi   Phone icon 09-3108 5063
Stiina Klockars /
  stiina.klockars@hel.fi   Phone icon 09-3108 5063
Kari Lämsä / osastonjohtaja
  kari.lamsa@hel.fi   Phone icon (09) 3102 9780
Kari Lämsä /
Anu Lång / kirjastonjohtaja
  anu.lång@hel.fi   Phone icon (09) 310 85505
Anne Mankki / kirjastonjohtaja
  anne.mankki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5079
Laura Norris / kirjastonjohtaja
  laura.norris@hel.fi
Helena Ohene Menu / kirjastonjohtaja
  helena.ohenemenu@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5641
Eija Palomäki / kirjastonjohtaja
  eija.palomaki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5664
Taina Pirhonen / palvelupäällikkö
  taina.pirhonen@hel.fi
Satu Rautanen / palveluesimies
  Phone icon (09) 3108 5039
Kalle Riiheläinen / palveluesimies
  kalle.riihelainen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5848
Harri Sahavirta / kirjastonjohtaja
  harri.sahavirta@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5655
Lauri Seutu / erikoiskirjastonhoitaja
  lauri.seutu@hel.fi   Phone icon 09 310 85063
Kristiina Vattulainen / Kirjastonjohtaja
  kristiina.vattulainen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5670
Tarja Vuorinne / kirjastonjohtaja
  tarja.vuorinne@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5202
Jyrki Tirronen / kirjastonjohtaja
  jyrki.tirronen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5698
Lauriina Vilkkonen / kirjastonjohtaja
  lauriina.vilkkonen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5632
Heli Roisko / kirjastonjohtaja
  heli.roisko@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5613
Katri Sajalahti / erikoiskirjastovirkailija, lapset ja nuoret
  katri.sajalahti@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5056
Tiina Tarvonen / kirjastonjohtaja
  tiina.tarvonen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5301
Kari Vante / kirjastonjohtaja
  kari.vante@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5656
Tarja Vuorinne / kirjastonjohtaja
  tarja.vuorinne@hel.fi   Phone icon 040 6851258
Aart de Heer / palvelupäällikkö
  aart.deheer@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5814
Biblioteksgrupp
Helmet
Grundat år
1967
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2018-04-23T10:15:09