Ylivieskan kaupunginkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Elokuun puolivälistä toukokuun puoliväliin.

Puhelinnumerot
Phone icon 044 429 4271 / Lainaus
Phone icon 044 429 4278 / Kirjastojohtaja
Phone icon 044 429 4272 / Kaukopalvelu
Postiosoite
Kyöstintie 4
84100 YLIVIESKA
Sähköposti
kirjasto@ylivieska.fi
Rakennettu:1971
 
Palvelut
Celia-kirjaston palvelut lukemisesteisille kokoelma
Kalevalakokoelma, Pietari Päivärinta -kokoelma, kotiseutukokoelma kokoelma
Asiakastietokoneet laite
  • Tietokoneita asiakkaiden työskentelyyn ja nettiselailuun
    Ajanvarauksella kaksi konetta yli 15-vuotiaille opiskelutarkoitukseen sekä kaksi konetta lapsille ja nuorille. Ajanvaraukset kirjaston asiakaspalvelusta, ei puhelimitse. Koneilla on mahdollisuus tulostaa. Tiedonhakuun kaksi konetta ilman ajanvarausta. Lehtiosastolla yksi kone e-lehtien lukemiseen ilman ajanvarausta. Asiakaspalvelusta voi lainata myös iPadin kirjastossa käytettäväksi.
Kopiokoneet (väri) laite
  • A4 0,50 euroa / kpl, A3 1 euro / kpl
Skannerit laite
Itsepalvelutulostus palvelu
Kaukopalvelu palvelu
  • Peritään mahdollinen lähettävän kirjaston kaukolainamaksu (10-15 euroa).
Kirjastoautot palvelu
Lainausautomaatti palvelu
Lukupiirit palvelu
Näyttelyseinäkkeet palvelu
Näyttelyvitriinit palvelu
Palautusluukku palvelu
Satutunnit palvelu
  • Talvella tiistaisin klo 18.15-19.00
Seutulainaus palvelu
Tulostus (väri) palvelu
  • 0,50 euroa / tuloste
Tutustumis- ja ryhmäkäynnit ja kirjastonkäytön opetus palvelu
Ukulele palvelu
Ellibs-e-kirjapalvelu verkkopalvelu
Flipster-lehtipalvelu verkkopalvelu
Naxos Music Library verkkopalvelu
Naxos Music Library Jazz verkkopalvelu
RedFox Sanakirja verkkopalvelu
Rockway-musiikkikurssit verkkopalvelu
e-äänikirjat verkkopalvelu
eMagz-lehtipalvelu verkkopalvelu
ePress-lehtipalvelu verkkopalvelu
Henkilökunta
Tuulevi Borén / Kirjastojohtaja
  tuulevi.boren@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294 278
Marita Hietasaari / Informaatikko
  marita.hietasaari@ylivieska.fi   Phone icon 0444294454
Tarja Kangasluoma / kirjastovirkailija
  tarja.kangasluoma@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294276
Anne Kivioja / Kirjastovirkailija
  anne.kivioja@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294208
Janne Koski / Kirjastonhoitaja
  janne.koski@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294272
Elina Nurkkala / Kirjastovirkailija
  elina.nurkkala@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294279
Liisa Rahkala / Kirjastoapulainen
  liisa.rahkala@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294274
Antti Rutanen / Kirjastovirkailija-kuljettaja
  antti.rutanen@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294513
Maritta Similä / Kirjastonhoitaja
  maritta.simila@ylivieska.fi   Phone icon 044-4294267
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2018-04-24T17:16:05